מה אוכלים כלבים וחתולים?


כאשר אתם מחליטים לרכוש מזון לכלב או חתול עבור חיית המחמד שלכם, עליכם לדעת ממה הוא עשוי ואיזה סוג מרכיבים הוא מכיל. חוץ מזה, עליך להיות מודע להשפעות הבריאותיות של מתן יותר מדי מזון לחיות המחמד שלך. עדיף להקפיד על ארוחת כלב או חתול שעמוסה בחלבון וחומרי תזונה אחרים שחיית המחמד שלך צריכה.

האם כלבים יכולים לאכול מזון לחתולים?


אם אי פעם תהיתם מה כלבים אוכלים, אולי כבר שקלתם שהם באמת אוכלים סוגים רבים ושונים של מזון. הם יאכלו בשמחה כל מה שתיתן להם. עם זאת, אסור לאפשר להם לזלול מזון לחתולים. זו לא האפשרות הבריאה ביותר עבור חיית המחמד שלך, והיא עלולה להוביל לתוצאות חמורות.

חתולים הם טורפים מחייבים. הם אוכלים בשר וירקות כדי לשרוד. מעניין שחלק מהחתולים באמת נהנים לאכול מזון לכלבים. בעוד שחתולים לא נהנים מהטעם של אוכל אנושי, הם יזללו משהו אחר. לכלבים, לעומת זאת, אין שום בעיה ללגום זבל של חיות אחרות. חלק מהאנשים חיים אפילו במשקי בית מרובי בעלי חיים. גם אם הכלב שלך אינו אכלן בררן, עליך לדבוק בלוח הזמנים של האכלה קבוע. זה לא נדיר שכלבים מטפחים שאריות מזון לחתולים, או מנסים פינוק חדש לחתול.

עם זאת, אלו אינן הדרכים החשובות ביותר לשכנע את הגור שלך לאכול את ארוחת הערב שלו. בנוסף למטרדים הברורים הקשורים למזון, חתולים יכולים לפתח גם אבנים בשלפוחית השתן, שעלולות לחסום את זרימת השתן ולהוביל לדם בשתן. כדי להימנע מהקערה האיומה, אולי כדאי לנסות להציע לכלב שלך לעיסה דנטלית. היתרונות של זה כוללים שיפור בבריאות השיניים וסיכוי נמוך יותר לפתח אבנים בשלפוחית השתן.

השפעות בריאותיות של מתן יותר מדי מזון לחיית המחמד שלך


אם הכלב או החתול שלך סובלים מעודף משקל, זה עלול לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. אלה כוללים סיכון גבוה יותר לפתח סוכרת ומחלות בדרכי הנשימה, כמו גם ירידה בתוחלת החיים. חשוב לעקוב אחר המשקל, המזון והמים של חיית המחמד שלך, כמו גם שינויים אחרים בהתנהגות. זה עוזר לך לבצע את ההתאמות הנכונות כדי לשמור על בריאות חיית המחמד שלך. הסיבה השכיחה ביותר להשמנה בקרב חיות מחמד היא האכלת יתר.

למרות שכמות המזון המדויקת שאתה נותן לכלב שלך תלויה בגודל וברמת הפעילות, עליך לנסות לשמור על צריכת הקלוריות עקבית. הימנע מלתת לכלב שלך יותר מדי מלח, סוכר או מזון מטוגן. הם יכולים לתרום לפסולת רעילה בגוף. כדאי גם להימנע מהאכלת חיית המחמד שלך במזון מעובד או תוספים. אלה יכולים להכיל חיידקים וחיידקים מזיקים.

כמו כן, אל תתנו לחיות המחמד שלכם לצרוך כמויות מוגזמות של דגים משומרים. שימורי דגים לרוב מלאים בחומרים משמרים שעלולים להיות מסוכנים. בנוסף לגרימת עלייה במשקל, האכלת יתר עלולה להוביל גם לבעיות במערכת העיכול.

חיית המחמד שלך עלולה לחוות צואה רופפת ובעיות עיכול. גם תזונת חיית המחמד שלך צריכה להיות מותאמת לפי גילה. חיות מחמד מבוגרות יותר נוטות לחילוף חומרים איטי יותר, מה שעלול לגרום לירידה בפעילות ורמות אנרגיה נמוכות יותר.

ארוחות הן מקור חלבון מרוכז יותר מבשר נא


ארוחה היא מקור מרוכז יותר לחלבון מאשר בשר נא עבור כלבים וחתולים. אם חיית המחמד שלך בריאה, סביר להניח שהיא מקבלת כמויות נאותות של חלבון איכותי מהתזונה הגולמית שלה. עם זאת, עבור חיות מחמד מסוימות, כגון כלבים מבוגרים ואלה עם מחלת כליות, הם עשויים להידרש להפחית את כמות החלבון בתזונה שלהם.

לארוחות יש גם כמה יתרונות בריאותיים עבור חיות מחמד. הם יכולים לספק את הוויטמינים והמינרלים הדרושים לחברים הפרוותיים שלך. יצרני מזון לחיות מחמד משתמשים במגוון מרכיבים במזון שלהם. חלקם עשירים בשומן בעוד אחרים דלים בפחמימות.

כדי להבטיח שחיית המחמד שלך מקבלת את כל אבות המזון שהיא זקוקה לה, התייעץ עם התזונאי שלך לבעלי חיים. בזמן שאתה מחפש ארוחת חתולים או כלבים מתאימה, עליך לחפש מרכיבים איכותיים, צפופים וזולים. בחירת מוצר עם הרכיבים הנכונים תעזור לשמור על בריאות הכלב או החתול שלכם.

כדאי לחפש טבלת הרכב מזון לחתולים כדי לגלות את האחוזים המינימליים והמקסימליים של האלמנטים השונים. אלה יכולים להשתנות מאצווה לאצווה. איכות המרכיב המשמש במתכון יכולה גם להשפיע על תוצאות בדיקת ה-PER. לדוגמה, תכולת לחות גבוהה של המרכיבים יכולה להפחית את ה-PER. כמו כן, לתכולת שומן גבוהה עשויה להיות השפעה שלילית על ה-PER.

לפרטים נוספים : 4PET